İade Şartları

İADE ŞARTLARI:
 
İade etmek istediğiniz ürün ya da ürünlerinizi, kullanılmamış olması şartı ile 8 iş günü içinde faturası ve iade sebebinizi içeren not ile birlikte, ürüne ve orjinal kutusuna zarar gelmeyecek şekilde tarafımıza kargo ile ödemesi sizin tarafınızdan yapılacak şekilde gönderebilirsiniz. İadesi onaylandığında işlemleriniz en kısa sürede başlatılacak olup, ürününüz isteğiniz doğrultusunda değitirilecek ya da iade alınacaktır. Nakit iade yapılmaz. Havale ile ödemişseniz, ürün tutarı aynı şekilde hesabınıza havale edilecektir. Eğer iade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.  Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
 
Not: İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kullanılmamış, paketi hasar görmemiş, tekrar satılabilme özelliği bozulmamış olması, varsa tüm aksesuarları ve orjinal kutusu ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Size özel olarak beden ölçulerinize renk kumas tercihinize göre imal edilen ürünler, Faturasız gönderilen ürünler, ambalajı hasarlı veya eksik olan ürünler hiç bir şekilde değiştirilmezler ve iade alınmazlar.
 
Ayıplı Mal İade Koşulları:
 
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”
Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı ürün bildiriminde bulunmalıdır.
Ayıplı ürün bildiriminde, ürünün ithalatçısı veya yetkili servisi tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri bu hakdan faydalanamaz.
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine göre ayıplı mal statüsünde bulunan ürünün orjinal kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır. Ürün iade edilirken ürün faturasını da geri gönderilmelidir. İade faturası kesilecekse ekine faturamızın fotokopisi eklenir.
İade edeceğiniz ürüne ilişkin ‘İade Formu’nu doldurunuz. Formunuz onaylandıktan sonra size iade dönüş numarası verilecektir. İade dönüş numarasını ilgili formun üzerine ekledikten sonra ürünle birlikte bize gönderiniz. İade formu doldurulmadan ve geri dönüş numarası alınmadan yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecek ve ürünler teslim alınmadan müşteriye geri gönderilecektir.
 
Para İade Süresi:
 
İade edilen ürünlerin bedeli, ürün bize ulaştığı ve yukarıdaki şartların sağlandığı belirlendikten itibaren 10 (on) gün içinde iade edilir.
 
İade Yöntemi ve Taşıma
 
Diğer Husular:
 
Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.
Borçlunun temerrüde düşmesi halinde, Borçlu borcun gecikmeli ifasından dolayı alacaklının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI veya ALICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
 
Ürün İade Garantisi:
 
Size gönderdiğimiz ürünleri herhengi bir sebepten dolayı kullanmak istemez iseniz kullanılmamış olması şartıyla iade teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz firatlibalistik.com olarak aldığınız ürünlerden memnun olmanızı istediğimiz için sizi yeterince memnun etmeyen ürünleri kullanmadan ve yeni haline zarar gelmeden bize geri ulaştırmanız halinde ürünü derhal ve memnuniyetle değiştirebilir veya para iadesi alabilirsiniz. Önemli : Teknik Malzemeler bu kapsamın dışındadır. Teknik malzemeleri, verdiğimiz güvenlik garantisi nedeniyle iade almamız mümkün değildir.
 
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
• Ürünün faturası,
• İade formu,
• 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
İade Adresi: Firatli Savunma San Ltd. Şti. örnek evler mh. İstasyon cd. No 83/5 Kocasinan / Kayseri 
 
Hata Garantisi:
 
Eğer verdiğiniz sipariş size hatalı gönderilmişse ya da üründe bir üretim hatası varsa ürün iade alınarak yenisi ile değiştirilir ya da para iadesi yapılır. Eğer sipariş formunda belirttiğinizden farklı özelliklerde bir ürün gönderilmişse lütfen önce telefon ile haber verip, yol ücreti firatlibalistik.com tarafından karşılanacak şekilde ürünü geri gönderiniz. Üretim hatası olan ürünler elimize ulaşıp hatası teyit edilince, yol ücreti tarafımızdan müşteriye ödenir.
 
Güvenlik Garantisi:   
 firatlibalistik.com 'da satışı yapılan malzemeler ilgili standartlara uygun olarak üretilmektedirler. firatlibalistik.com kalite kontrol sistemi gelişmiş firmalarla çalışmaktadır. Satılan ürünün balistik taşıyıcı kumaşının veya paraaramid koruyucu balistik hammaddelerinin ilgili standartlara uygun olmaması üreticinin hatasıdır ve firatlibalistik.com sorumlu tutulamaz.
 
Kullanımı çeşitli riskler içeren malzemelerin doğru kullanımlarını öğrenmek kullanıcının sorumluluğundadır ve firatlibalistik.com hiçbir hatalı kullanımdan sorumlu tutulamaz.
 
firatlibalistik.com bütün ürünleri mükemmel bir şekilde müşterilerine sunar. Teknik malzemeler, kişisel güvenlik malzemeleri, ürünler firatlibalistik.com tarafından teslim alındıktan sonra en uygun şartlarda depolanır, sergilenir ve müşteriye ulaştırılırlar. Malzemenin geçmişi ile ilgili şüpheli bir süreç bulunmaz.